Geox logo

Geox je italskou přední značkou na mezinárodním trhu s trendovou obuví. Úspěch značky tkví v neustálém soustředění na aplikaci inovativních řešení a technologií, které zaručují nepropustnost a prodyšnost.

Produkty značky

Geox

Technologie značky Geox je chráněna 40 různými patenty a dalšími 25 novými patentovými žádostmi. Geox se snaží svým klientům zajistit kvalitu a pohodlí a zároveň dbá na uplatňování etických principů a udržitelnost životního prostředí.

Hlavním cílem značky Geox je vývoj tzv. dýchající obuvi. Je to technologie, která se z Itálie rozšířila již do více než 100 zemí světa a značka tak slaví mimořádný úspěch. 

Geox přišel s revolučním nápadem děrované podešve. Obyčejně by obuv s dírou na podešvi putovala do odpadu, ale Geox z toho udělal své technologické plus. Geox obuv s perforovanou podešví má speciální prodyšnou a zároveň vodotěsnou membránu, která umožňuje Vašim chodidlům dýchat, vylučuje pot ve formě vodní páry, ale zároveň brání pronikání vody. To umožňuje přirozenou termoregulace a vytváří ideální mikroklima v botě. 

Technologie Amphibiox skrývá membránu nejen v podešvi, ale také kolem horní části chodidla. Obuv je tak zároveň vodotěsná a prodyšná.

 Technologie Nebula kombinuje perforovanou podešev s membránou a speciální vnitřní podšívku s rozpěrkami – vnitřní dýchací systém – který vytváří volný prostor mezi chodidlem a svrškem. Teplo může tímto prostorem unikat nahoru, což usnadňuje přirozený proces regulace tělesné teploty a poskytuje příjemný pocit suchých nohou.