Skechers logo

Americká značka Skechers je pátou největší teniskovou společností na světě. Díky jejich komfortu pro každodenní nošení už nebude chtít jiné boty obout.

Produkty značky

Skechers

V roce 1992 založil Robert Greenberg společnost Skechers. Původně společnost Skechers prodávala známou britskou značku obuvi a dvě značky městského oblečení. Od roku 1993 viděl Greenberg stále větší potenciál ve vývoji své vlastní značky obuvi. Zkušenosti v maloobchodním prodeji měl, od šedesátých let prodával paruky, dovážel značkové džíny až nakonec založil obchodní řetězec s kolečkovými bruslemi. V roce 1990 spoluvytvořil obuvní značku LA Gear, která si americké zákazníky získala neonovými teniskami. Úpadek firmy nastal už dva roky poté, až se Greenberg ocitl bez práce. I přesto neváhal a pustil se do dalšího podnikání s  obuví a založil Skechers. Od roku 1995 se společnost Skechers musela spoléhat sama na sebe, ale to už měla za sebou první velký úspěch s botami Skechers „chrome dome“ ve stylu grunge, které tak ladily s populárními roztrhanými džínami. Do svého sortimentu přidala i mladistvé oblečení a šest let po založení společnosti byla značka Skechers známá nejen na zahraničních trzích, ale směle konkurovala zavedeným značkám jako je Nike nebo Reebok. Velké marketingové strategie a sledování měnících trendů zaručilo Skechers, že se dostala na všechny kontinenty světa, kromě Antarktidy.

Do České republiky se tenisky Skechers dostaly poprvé v roce 2015 a do povědomí české veřejnosti se stále více dostávají. Skechers nezůstává pouze u jednoho stylu, zahrnuje jich více než tři tisíce. Přitom v nabídce najdete například styly lifestylové, klasické nebo tenisky s jasně daným účelem jako je běh nebo chůze. K tomu nezapomíná využívat podpůrné technologie jako odpružení, ochrana proti nárazům a velmi oblíbenou se stala stélka z paměťové pěny, která je při výrobě chlazená studeným vzduchem a poskytuje tak extrémní pohodlí, protože se navrací do svého původního stavu. Poutavý je jednoznačně i design, ten neustále sleduje a vyvíjí, aby obuv Skechers představovala nejnovější obuvní trendy. Další nespornou výhodou bot značky Skechers je její cenová dostupnost. S těží byste hledali jinou obuvní značku, která by za pár let dokázala to co Skechers. Věříme, že obuv značky Skechers vás stejně zaujme jako nás a mnoho lidí před námi.

 

Kolekce obuvi Skechers