El Naturalista logo

El Naturalista je zodpovědná, eco-friendly značka, která vybírá kvalitní materiály, podporuje manufakturní výrobu a kombinuje pečlivou práci řemeslníka s inovacemi.

Produkty značky

El Naturalista

El Naturalista je španělská značka s dvacetiletou tradicí. Jak již název napovídá, velký důraz je kladen na zodpovědnost vůči životnímu prostředí. Společnost se neustále věnuje výzkumu a inovacím, aby dosáhla udržitelných a vysoce kvalitních produktů a zároveň dodržela závazky své environmentální politiky.

El Naturalista propaguje ekologickou obuv. Podporuje ruční práci, recyklovanérecyklovatelné produkty, šitý výrobní způsob oproti lepenému, rostlinná barviva před chemickými a organické materiály místo plastů. Myslí i na ekologickou stopu, kterou zanechává odpad – stará, vyhozená obuv, který se rozkládá až dvě století. Ekologická obuv je bez chemikálií a z biodegradabilních materiálů.

Přírodní kůži zpracovávají ručně, to je jejich tajemství jedinečného výsledku, pro který je značka celosvětově známá. Kůže pochází od přísně kontrolovaných evropských producentů a společnost dbá na to, aby hovězí dobytek nepocházel z nelegálně odlesňované Amazonie.

Značka má i svou linii Vegan, která je charakteristická tím, že nenese žádnou stopu živočišné složky, v žádném procesu výroby. 

Kolekce obuvi El Naturalista